Győri ETO KC U20
DVSC SCHAEFFLER U20
2025.05.25. - 15:30
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC SCHAEFFLER
Kisvárda
2025.05.21. - 16:00
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC SCHAEFFLER
Kisvárda
2025.05.21. - 14:00
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC SCHAEFFLER U21
Hatvan KSZSE
2025.05.24. - 15:00
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC SCHAEFFLER
NEKA
2025.05.22. - 16:00
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Közzétéve: 2025.05.22.
Nem működött jól a támadójáték, kilencgólos vereséget szenvedtek akadémistáink a NEKA elleni szezonzáró bajnoki mérkőzésen. Márián Blanka együttese az ötödik helyen végzett az U16 I. osztály Felsőházában.
U16-osaink a találkozó előtt harmadik helyen álló, ám esetleges győzelme esetén második helyen végző NEKA-t fogadták a Hódosban. A mieink számára abból a szempontból már nem volt tét, hogy biztosan az ötödik helyen végeznek az utolsó forduló eredményétől függetlenül. Az hozzátartozik az igazsághoz, hogy kisebb-nagyobb sérülések miatt kevés bevethető játékosa maradt Márián Blankának.
Az első percek során nem igazán jártak sikerrel a csapatok, az első hét támadás nem eredményezett gólt egyik oldalon sem. A vendégek találatára aztán Gönczi Hanna gyorsan válaszolt, ám ezt követően a vendégek megléptek. Sajnos nagyon ötlettelen, tompa támadójáték jellemezte a debreceni lányokat, húsz perc alatt mindössze kétszer sikerült betalálni. Az, hogy „csupán” hat gól volt a különbség, köszönhető volt Tábit Viviennek, aki többször is nagy bravúrt bemutatva hárított. A félidőt jelző dudaszó előtt Lovász Kriszta vált le ügyesen az emberéről és szerzett gólt beállóból, 11-4-es balatonboglári vezetéssel fordultunk. A második játékrész elején sem változott sok minden, talán annyi, hogy Gonda Janka védett nagyon jól, az első hét lövésből ötöt is megfogott! Egy-két szép megoldásnak örülhettünk támadásban is, Tóth Gabriella pókhálózta ki a bal felső sarkot, majd Varga Réka alsó lövései után dobolhatott lelkesen a Kis Réka-Laluska Elza „szurkoló duó”. Mivel Gonda Janka a végén is védett néhányat, Varga Réka pedig büntetőből is eredményes volt: így nem nőtt tovább a különbség és 20-11-re győztek a vendégek.
Ezen a találkozón a kelleténél tompábban kézilabdáztak a lányok, ám az egész éves teljesítmény alapján jár a dicséret nekik! Előbb magabiztosan jutottak be az alapszakaszból a Felsőházba, majd ott is több jó mérkőzést játszottak.
U16 I. osztály, Felsőház, 6. forduló:
DVSC SCHAEFFLER–NEKA 11–20 (4–11)
Debrecen, V: Kincses Á., Leiter N.
DVSC: Tábit V. – Csiszár H., Gönczi H. 3 (1), Krasznai D., Lovász K. 1, Varju Zs., Tóth G. 2. Csere: Gonda J. (kapus), Varga R. 4 (1), Harasztosi K. 1. Edző: Márián Blanka.
Márián Blanka: Inkább a támadójátékban láttam több problémát, nem voltunk megfelelően koncentráltak, technikai hibákat vétettünk. Azt gondolom, hogy akartunk, de ma ez nem jött össze.