Megszorongattuk a Vasast

Kiváló második félidei játékkal megszorongattuk a jó erőkből álló, bajnokaspiráns Vasast az utolsó idei NB I/B-s mérkőzésen.

Nem várt egyszerű feladat akadémistáinkra, akik a tavaly még első osztályú, korábbi BEK győztes Vasast fogadták az NB I/B 13. fordulójában.

Jól kezdtük a mérkőzést, Panyi Anna első góljával 3-3 volt az állás öt perc után. Ekkor magasabb fokozatba kapcsoltak a vendégek, akik főleg a balszélről, illetve beállóból voltak eredményesek. Időt is kért Kudor Kitti, ám továbbra sem állt össze a védekezés, így pedig nagyobb előnyt építettek ki a piros-kékek. Nagy Nóra hozott új színt a mieink támadójátékába, ám a különbség továbbra sem nagyon változott. Egy, az utolsó pillanatokban messziről szerzett bravúros Dorota Bacenkova találattal hat gólra zárkóztunk.

A második félidő elején Csernyánszki Liliána gyújtotta be a rakétákat, négy gólt szerzett öt perc alatt, köztük egy amolyan Cseriset felhúzva az egyenes felsőbe! A játékrész második harmadában elkezdtük a felzárkózást, a kiválóan játszó Nagy Nóra góljával már csak mínusz egy volt! Hiába jött a mieinknél két Makó Zoé találat, a lélektanilag fontos pillanatokból a vendégek jöttek ki jobban. Habár a végén még volt esély közelebb férkőzni, végül háromgólos Vasas győzelemmel végződött a találkozó.

Utolsó idei bajnoki mérkőzésén szépen helytállt Kudor Kitti együttese, hiszen megszorította a bajnokaspiráns Vasast, kiváló második félidei játékkal.

DVSC SCHAEFFLER U19–Vasas SC 29–32 (15–21)
Debrecen, 70 néző: V: Hársfalvi Zs., Mórocz R.

DVSC: Torda V. – Kiss Cs. 1, Kelemen D., Panyi A. 4, Kostyó P., Csernyánszki L. 6 (1), Bákonyi L. 2. Csere: Reszegi E. (kapus), Lakatos P. 3, Nagy N. 8 (3), Kiss M., Bacenkova D. 2, Helm B., Makó Z. 3, Rácz P. Edző: Kudor Kitti

VASAS: Zsigmond P. – Domokos D., Blaubacher D., Speth E., Szilovics F., Dombi K., Oláh K.  Csere: Kurucz A. (kapus), Bánhidi B., Lengyel E., Gaschler D., Imrei E. Edző: Penszki Gergely.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3