Győzelem az első hazain

Győrvári Viktor ifjúsági csapata hatgólos sikert aratott hazai pályán a Vasas ellen az U19 I. osztályban.

Egyik oldalon sem a védekezés volt a legerősebb pont a mérkőzés elejétől fogva, hét perc után Ferenczi Lili góljával 5-5 állt az eredményjelzőn. Nem sokat teketóriáztak a támadók, általában ennek gól is lett a vége, a végig nagyon jól kézilabdázó Ferenczi Lili szerezte tizedik gólunkat is (10-9-nél) holott még tizenhárom perc sem telt el. A Vasas hét a hat elleni játéka eredményes volt, tartották a lépést a mieinkkel. Azért szép megoldásokban sem volt hiány, az előbb említett Ferenczi Lili egy-egy megmozdulása, Ratalics Luca szinte nullszögből alacsony súlypontnál a kapus feje fölé húzott lövése, vagy Varga Katalin háttal, amolyan vízilabdás megoldással a kapuba juttatott lövése is tapsot ért! Kétgólos előnnyel fordultunk a második félidőre. Néhány perc után egyenlített a piros-két együttes, ám ekkor újra rátettek egy lapáttal akadémistáink. Halinda Viola is több védéssel járult hozzá ahhoz, hogy a félidő derekán már öt góllal vezettünk. Ratalics Luca és Ferenczi Lili is nagy kedvvel kézilabdáztak, időnként Véniger Kata is csatlakozott a duóhoz, így végül hat góllal sikerült legyőzni a jól játszó Vasast.

Két mérkőzés után négy pontot szereztek akadémistáink, a következő ellenfél az Orosháza lesz.

U19 I. osztály bajnoki mérkőzés, 2. forduló:

DVSC SCHAEFFLER–Vasas SC 40–34 (21–19)

DVSC: Demjén L.  – Rácz P. 1, Ferenczi L. 10, Bristyán D. 4 (1), Sölősi E. 3, Solmyosi Zs. 3, Véniger K. 5 (2). Csere: Halinda V. (kapus), Ratalics L. 7, Baranyi D. 2, Hermann Z. 2, Varga K. 3. Edző: Győrvári Viktor.