Fölényes győzelem

Végig koncentráltan játszott és magabiztosan győzte le az ENUSE együttesét Márián Blanka csapata az U17 I. osztályban.

Néhány perc kellett, amíg akadémistáink felvették a megfelelő hőfokot a mai találkozón. 3-3 után Litschauer Nikol volt eredményes, innentől kezdve egyértelműen a mieink irányították a játékot. A sérülés után felépült Varga Katalin is gólt szerzett, majd a két szélső, Keller Petra és Kis Réka találtak többször is a kapuba. Bengi Lili is több védést mutatott be, így folyamatosan növelni tudták előnyüket akadémistáink. A félidő végén már 27-11-re vezettek a hazaiak. A második játékrészben sem sokat változott a meccs képe, Varga Katalin immáron többször is eredményes volt, de Jeszenszki Petra is bátran vállalkozott. Litschauer Nikol átlövésével volt először húsz gól a különbség, ebben szerepe volt a második játékrészben jól védő Péter Rebekának, aki ziccereket és hetest is hárított, az átlövések mellett. Szép megoldásokban nem volt hiány, egy ízben Vincze Viktória bal kézzel lőtt gólt a hajrában, végül 56-24-re győztünk a mai találkozón.

U17 I. osztály bajnoki mérkőzés, 7. forduló:

DVSC SCHAEFFLER–ENUSE 56–24 (27–11)

DVSC: Bengi L.  – Keller P. 8, Jeszenszki P. 9, Nagy B. 4, Varga K. 6, Litschauer N. 7, Kis R. 7 (2). Csere: Péter R. (kapus), Szinay S. 8, Krasznai D. 2, Vincze V. 2, Szürös K. 3. Edző: Márián Blanka.