Győri ETO KC U20
DVSC SCHAEFFLER U20
2025.05.25. - 15:30
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC SCHAEFFLER
Kisvárda
2025.05.21. - 16:00
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC SCHAEFFLER
Kisvárda
2025.05.21. - 14:00
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC SCHAEFFLER U21
Hatvan KSZSE
2025.05.24. - 15:00
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
DVSC SCHAEFFLER
NEKA
2025.05.22. - 16:00
Hódos Imre Rendezvénycsarnok
Közzétéve: 2025.02.26.
Mintegy harminc szakember vett részt a DVSC Kézilabda Akadémia első alkalommal, hagyományteremtő céllal megrendezett szakmai napján a Hódosban.
A DVSC Kézilabda Akadémia hagyományteremtő céllal szervezett szakmai napot, melynek helyszíne a Hódos Imre Rendezvénycsarnok volt. Az első alkalommal megrendezett eseményen egy ingyenes regisztráció után bárki részt vehetett. Ábrók Zsolt, a DVSC Kézilabda Kft. ügyvezetője nyitotta meg a rendezvényt, majd következtek a kézilabda különböző részterületeit lefedő előadások, amelyeket a DVSC Kézilabda Kft. szakemberei tartottak.
A kétszeres EHF-Kupa győztes mesteredző, Köstner Vilmos témája „a labdaszerző tevékenység és a pressing szerepe a védekezésben” volt, majd Keczeli Danica, sportpszichológusunk a sporttehetség gondozás témakörét boncolgatta. Az ebédszünetet követően Ungvári Máté, erőnléti edző a gyorsaság, agilitás, sebesség fejlesztéséről beszélt, majd Liebscher László, teljesítményelemzőnk „Mérd, értsd, fejleszd! – Praktikus teljesítménymonitoring megoldások utánpótlás kézilabdaedzőknek” című előadása zárta az elméleti részt.
15 órától lehetőség volt a résztvevőknek megtekinteni U16-os együttesünk másfél órás edzését, amelyet Márián Blanka tartott.
„Az a célunk, hogy a környékbeli klubok edzőivel szorosabbra fűzzük a kapcsolatot és így nagyobb betekintést nyerhessenek az akadémia életébe – mondta a szakmai nap apropóján Márián Blanka a DVSC Kézilabda Akadémia szakmai igazgatója. – Sok olyan játékosunk van, akik éppen ezekből a klubokból jöttek hozzánk. Azt gondolom, hogy ha közvetlenebb a kapcsolatunk velük és jobban beavatjuk őket az itt zajló munkába, akkor még szívesebben ajánlják majd az akadémiát a gyerekeknek és könnyebben ítélik meg azt is, hogy hány éves korukban érdemes hozzánk irányítani őket. A mindennapi versenyeztetés közepette igazából arra sincs lehetőségünk, hogy néhány szót váltsunk egymással, pedig most is kiderült, hogy érdemes erre időt szakítani, hiszen a kollégákat érdekli az a munka, ami nálunk folyik és mondhatom, hogy kölcsönösen építő jellegű beszélgetéseink voltak.”